Novinky

StoColor Dryonic

Krásne suchá fasáda, nech sa deje čokoľvek.

Suchá fasáda v priebehu okamihu za každého počasia. Malý púštny chrobák inšpiroval výskumníkov k vyvinutiu novej silno vodoodpudivej fasádnej farby. Fasádna farba StoColor Dryonic vďaka svojmu mikroštruktúrovanému povrchu cielene odvádza dažďovú a predovšetkým skondenzovanú vodu a zaisťuje tak suchú a čistú fasádu aj bez biocídneho ochranného prostriedku. StoColor Dryonic: krásne suchá fasáda, nech sa deje čokoľvek.

Fasádna farba s technológiou Dryonic zaistí, že ranná rosa alebo dážď stečú z fasády v rekordnom čase a fasáda následne uschne podstatne rýchlejšie. Na suchej fasáde nemajú mikroorganizmy žiadnu šancu, fasáda tak zostane čistá a krásna.

Prirodzená ochrana fasády proti riasam a plesniam

Prirodzená ochrana fasády proti riasam a plesniam

Ak sa v bezprostrednej blízkosti budov nachádza voda, stromy alebo kríky, môžu sa na fasáde veľmi skoro objaviť riasy a plesne. Mikroorganizmy sa na fasáde usadzujú keď sa na nej dlhodobo vyskytuje vlhkosť z dažďa, hmly alebo z rannej rosy.

Časové porovnanie odvodu vody pri štandardných farbách (vľavo) a pri StoColor Dryonic (vpravo)

S fasádnou farbou StoColor Dryonic je fasáda suchá v rekordnom čase pri akomkoľvek počasí, v ktoromkoľvek ročnom období.

Nová fasádna farba StoColor Dryonic – riešenie pre „zelené“ fasády

StoColor Dryonic je ideálny ako preventívne opatrenie proti vzniku „zelených“ fasád, problému, ktorý spôsobujú usadené riasy a plesne na fasáde.

StoColor Dryonic

„Zelená“ fasáda trápi nejedného majiteľa nehnuteľnosti. Nielen staršie fasády, ale aj novo zhotovené, sú už po niekoľkých rokoch zelené od rias. Aj keď sa väčšinou jedná len o estetický nedostatok, riasami porastené plochy fasád nechce žiadny majiteľ. Za priaznivých podmienok (vlhkosť, nedostatok priameho slnečného svitu a pod.) sú takto napadnuté nielen fasádne plochy orientované na sever.

So StoColor Dryonic je fasáda krásne suchá, nech sa deje čokoľvek a riasy ani plesne nemajú pre svoj rast vlhkosť.

Ak máte problém so „zelenou“ fasádou alebo ak chcete tomuto problému predísť, obráťte sa na nás, radi Vám navrhneme vhodné riešenie.